برگزاری دوره آموزشی "نحوه تأسیس شرکت‌های دانش بنیان توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها"
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دوره آموزشی "نحوه تأسیس شرکت های دانش بنیان توسط اعضای هیأت علمی" روز یکشنبه مورخ 27/04/95 با حضور تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه ارومیه و به عنوان بخشی از برنامه پنجمین دوره طرح ضیافت اساتید دانشگاه و با هدف ایجاد تعامل بین دو نهاد علمی کشور و دانش افزایی و توانمند سازی اعضای هیأت علمی این دانشگاه در سالن آمفی تئاتر پژوهشکده مطالعات دریاچه دانشگاه ارومیه برگزار شد.
ابتدای این دوره دکتر حسن حیدری، رئیس پارک علم و فناوری استان، درباره اهمیت و جایگاه اقتصاد دانش بنیان و به تبع آن شرکت‌های دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی سخنرانی کردند و افزودند: یکی از مهمترین الزامات اقتصاد مقاومتی، حرکت دانشگاه از نسل اول به سمت دانشگاه‌های کار آفرین می‌باشد.
دکتر حیدری، با اشاره به حمایت دولت از ایجاد فرصت‌های مناسب برای فعالیت‌های نو آورانه و فن‌آورانه، گفت: برای حرکت در مسیر نوآوری و پیشرفت، بایستی از سرمایه‌های ارزشمند این سرزمین که جوانان خلاق و نوآور می‌باشند حمایت کنیم. و این مهم با همکاری اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها با تأسیس شرکت‌های دانش بنیان فراهم می‌شود. رئیس پارک علم و فناوری همچنین اشاره کردند: بایستی چنان حرکت کنیم تا به ازای هریک از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها یک شرکت دانش بنیان در پارک ایجاد گردد.
وی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری چنین دوره‌هایی، تعامل بین دانشگاه و پارک روز به روز بیشتر شده و نتایج این تعاملات به پیشرفت استان و کشور کمک نماید.
در ادامه کارشناسان پارک علم و فناوری ضمن بررسی مفهوم اقتصاد مقاومتی و الزامات آن، ارتباط اقتصاد مقاومتی با اقتصاد دانش بنیان را تشریح کردند و با ارائه مطالبی همچون تاریخچه کار آفرینی و مدل‌های نوآوری، معرفی زنجیره ایده تا محصول، آشنایی با نحوه راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان ، قوانین آن و بهرمندی از مزایای قانونی این شرکت‌ها طبق آخرین دستورالعمل ابلاغی تأسیس شرکت‌ها به معرفی خدمات پارک پرداختند.
در پایان پرسش‌هایی از سوی شرکت کنندگان در این دوره مطرح شد که دکتر حیدری، ضمن پاسخ گویی به سوالات و ابهامات ، ضرورت تقویت حلقه‌های واسط در دانشگاه‌ها، پارک‌ها، مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان را یاد آور شد تا تجاری سازی فناوری‌های تولیدی ایجاد گردد.