مجوز تاسیس مرکز رشد واحدهای فناوری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی اخذ شد
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: مجوز و موافقت اصولی تاسیس مرکز رشد واحدهای فناوری این پارک امسال اخذ شده است.
دکتر حسن حیدری در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی افزود: اخذ مجوز و موافقت اصولی تاسیس مرکز رشد واحدهای فناوری این پارک یکی از مهمترین دستاوردهای  پارک طی سالجاری می باشد.
وی با بیان اینکه این مرکز رشد بطور جامع تمامی حوزه های فناوری را تحت پوشش قرار خواهد داد، اظهار داشت: 80 درصد واحدها و هسته های فناور با زمینه های فناوري­هاي نوين زيستي، الكترونيك، صنایع غذايي و20  درصد در سایر زمینه ها از جمله تجارت و بازرگانی امکان گذراندن دوره پیش رشد و رشد را در ساختمان جدید مرکز رشد پارک علم و فناوری آذربایجان غربی واقع در محل محوطه این پارک، خواهند داشت.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به پتانسیل و توانمندی های استان در زمینه های مختلف، تصریح نمود: با توجه به وجود امـکانات و پتانسيل­هاي مستعد در منطقه و نیز با توجـه به مسائل و مشکلات پیش روی صاحبـان صنـایع و واحـدهای صنعتی استان از جمله عدم به روز بودن تكنولوژي­هاي توليد، عدم توليد محصولات به روز و با بهره­وري بالا،عدم فروش و نداشتن بازده منـاسب و در نتيجه عدم فـروش در بازار خـارجی و صـادرات علی­رغم قـرار گرفتن در موقعیت تـجاری استـراتژیک و کمبود نقدینگی و سرمایه­درگردش، غیرفعال بودن قریب به 50% واحدهای صنعتی استان و شهرستـان را رقم زده است؛ كه بايد صنايع مذكور به فكر بكارگيري فناوري­ها و محصولات نوآورانه باشند، تاسیس مرکز رشد واحدهای فناوری این پارک احساس می شد.
وی حمایت و تشویق افراد صاحب ایده فناورانه به سمت ایجاد شرکت­های کوچک و متوسط؛ ايجاد زمينه‌ي شکوفایی و حمایت از خلاقیت، نوآوری و كارآفريني در استان؛ حمایت از ایجاد شرکت­هایی که با شناسایی مزیت­ها و توانمندی­های محلی، به توسعه مشاغل خانگی و تولید و فروش محصولات آنها کمک کند؛ بسترسازي جهت ايجاد فرصت‌هاي شغلي مناسب برای جذب كارآفرينان و دانش‌آموختگان دانشگاهي و تأمین مکان، تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای رشد کیفی شرکت­های کوچک و متوسط تجاری را از جمله مهمترین اهداف این مرکز عنوان نمود.
حیدری افزود: وجود واحدهای تخصصی در زمینه­های مختلف فناوری و بازاریابی و تجاری­سازی، می­تواند محصولات واحدهای فناور عضو پارک­ها و مراکز رشد کشور، پژوهشکده­ها و دیگر شرکت­های دانش­بنیان را به بازارهای داخلی و خارجی هدایت کند تا علاوه بر ایجاد ارزش افزوده مناسب در این زمینه، از ایجاد رکود اقتصادی در این واحدها نیز جلوگیری نماید.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایحان غربی ابراز امیدواری کرد که این مرکز بتواند با بسترسازی مناسب، کارآفرینی مولد و دانش بنیان را در استان گسترش دهد.