جلسه بررسی ظرفیت های بانک سینا در حمایت از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و معاون سرپرستی بانک سینا طی نشستی ظرفیت­های بانک سینا را در حمایت از شرکت­های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی مورد بررسی قرار دادند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر حسن حیدری روز چهارشنبه 23 تیرماه در دیدار با آقای نژاد معاون سرپرستی بانک سینا در استان آذربایجان غربی و همکاران ایشان آقایان مهندس رواجی و یزدی زاده ضمن تأکید بر نقش مؤثر نظام بانکی در تحقق اقتصاد دانش بنیان، از آمادگی بانک سینا برای حمایت مالی از شرکت‌های مستقر در پارک ابراز خرسندی نمود.
 رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در ادامه افزود: با توجه به نقش اساسی نظام بانکی در اقتصاد ایران، انجام اقدامات مقتضی توسط نهادهای مالی و پولی کشور در افزایش حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به نوبه خود می‏تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش‏آفرینی کند. در واقع بانک‌ها می‌توانند از طریق توسعه اقتصاد دانش‌بنیان یک شریک استراتژیک مهم در توسعه اقتصادی کشور باشند. ایشان همچنین با اشاره به توانمندی‌های قابل توجه بانک سینا در ارائه تسهیلات مالی به شرکتهای نوآور، ابراز امیدواری نمودند که این بانک بتواند با گسترش سبد حمایتی خود و ارائه تسهیلات مالی متنوع به شرکت­های مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد، به رفع موانع تولید کالاها و خدمات دانش بنیان در این شرکت­ها و رشد و توسعه بیشتر آنها کمک کند.
معاون سرپرستی بانک سینا در استان آذربایجان غربی نیز ضمن تقدیر از تلاش­های پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در فراهم نمودن زمینه رشد اقتصاد دانش بنیان در استان گفت: بانک سینا با تمام توان و ظرفیت خود آماده حمایت از شرکت­های نوآور مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد می­باشد. ایشان در تشریح تسهیلات قابل ارائه این بانک افزودند: " شرکت­های دانش بنیان و فناور مایل به دریافت تسهیلات سرمایه در گردش (تا سقف 10 میلیارد ریال و با دوره بازپرداخت یک ساله) و سرمایه­گذاری در طرح­های توسعه (تا سقف 20 میلیارد ریال و با دوره بازپرداخت حداکثر پنج ساله) می­توانند پس از اخذ ضمانت­های لازم از صندوق نوآوری و شکوفایی نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام نمایند". ایشان همچنین افزودند: بانک سینا آمادگی خود را برای ارائه تسهیلات خارج از چارچوب صندوق نوآوری و شکوفایی نیز اعلام می­نماید و شرکت­ها می توانند برای آشنایی با تسهیلات متنوع این بانک به شعب این بانک مراجعه نمایند.
در پایان رئیس پارک علم و فناوری با تشکر از حمایت­های مدیریت بانک سینا ابراز امیدواری نمودند که زمینه همکاری این بانک با پارک علم و فناوری مهیا شده و خدمات قابل ارائه این بانک به شرکت­های مستقر در پارک بیش از پیش توسعه یابد.