اولین جلسه شورای پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در سال 95 برگزار گردید
اولین جلسه شورای پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در سال 95 با حضور اعضای این شورا آقایان دکتر حسن حیدری، رئیس پارک علم و فناوری استان؛ مهندس ناصر حضرتی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان؛ دکتر مقصود سلیمان پور، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ارومیه؛ دکتر مهدی چهل امیرانی، رییس بنیاد نخبگان استان؛ مهندس نوید قلی زاده، نماینده شرکتهای فناور مستقر در پارک در محل پارک برگزار گردید.
در ابتدای جلسه دکتر حسن حیدری، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی ضمن بیان خوشامدگویی به اعضای شورا و مدعوین محترم، فرهنگ سازی در راستای شکوفایی خلاقیت و نوآوری، جهت دهی به ظرفیت های نخبگان استان و سوق دادن سرمایه ها به سوی کارافرینی و ثروت آفرینی را از ارزش های مهم پارک تلقی نمودند.
ایشان در این نشست، گزارشی از عملکرد پارک در سال گذشته ارائه نموند.
دکتر حیدری گفتند:  ایجاد مرکز رشد جامع واحدهای فناور پارک علم و فناوری  استان با 20 درصد فعالیت تجاری را یکی از اقدامات اساسی این سازمان، عنوان داشت و افزود: راه اندازی دو مرکز رشد در شمال و جنوب استان از دیگر اقدامات می باشد.
ایشان با اشاره به  استقرار41 شرکت فناور این پارک، اظهار داشتند: افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان به دو برابر از برنامه های این پارک در سال جاری است.
رئیس پارک علم و فناوری استان در ادامه از انجام اقدامات اولیه جهت ایجاد صندوق پژوهش و فناوری به منظور حمایت بیشتر از شرکتهای پارک خبر دادند و افزودند: اساس نامه تنظیم شده و در جلسه اولیه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان به اعضا تقدیم شده است. در حال حاضر در حال جذب بخش خصوصی است و نیازمند توجه مسئولین عالی استان می باشد.
ایشان همچنین  با تأکید بر ضرورت گفتمان سازی اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی در سطوح دانش آموزی، افزودند: در حال برنامه ریزی برای راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان می باشیم.
دکتر حیدری در پایان، گفتند: اگر پارک علم و فناوری بخواهد نقش خود را در اجرایی کردن اقتصاد دانش بنیان که زیر بنای اقتصاد مقاومتی است، بخوبی ایفا کند به تنهایی نخواهد توانست و نیاز به حمایت و بسیج استانی دارد که بتواند نقش پررنگ و واقعی خود را بخوبی به نمایش بگذارد.
مهندس ناصر حضرتی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت تعامل سازمان های متولی امر پژوهش و  فناوری در زمینه های مختلف برای توسعه استان، تصریح کردند: نگاه جزیره‌ای و تک قطبی به هیچ عنوان منجر به موفقیت نخواهد بود.
ایشان با اشاره به اعتبارات لازم برای اتمام زیر ساختهای عمرانی، شامل ساختمان مرکز رشد و ساختمان پارک از اختصاص اعتباری مورد نظر به منظور اتمام ساختمان ها و محوطه سازی، خبر دادند.
در ادامه این جلسه، اعضای شورای پارک علم و فناوری استان به بیان دیدگاه های خود در خصوص مسائل پیش روی این پارک و ارائه پیشنهادات و نظرات پرداختند.